A TELJESÍTMÉNY ELISMERÉSE

MOTIVÁLÓ ÉRTÉKEK A JÖVŐNEK

A Széchenyi István Egyetem és az UniversitasGyőr Alapítvány a felsőoktatási intézmény névadójának születési évfordulóján, az akadémiai év kezdetén rendezi a győri felsőoktatás új színeit, törekvéseit jelző Akadémiai Nap ünnepi eseményeit. Az első ilyen rendezvényt 1994. szeptember 21-én tartották, ez év szeptember 20-án így már huszonkilencedik alkalommal gyűlhetett össze az ünnepelt és ünneplő közönség az egyetemi aulában. 
Hirdetés

– A Széchenyi István Egyetemet a modernitás és a hagyományos értékek őrzése egyszerre jellemzi. Korszerű, gyakorlatorientált tudást ad hallgatóinak, kutatásaival a jövőbe tekint, nyitott és vállalkozó szemlélete széles körű partneri kapcsolatokat tesz lehetővé. Emellett az intézmény hű gyökereihez, ápolja hagyományait, tiszteli tradícióit. Ennek egyik legkiemelkedőbb rendezvénye minden évben az egyetem névadójának születésnapjához kapcsolódó Akadémiai Nap. Universitasként legfőbb hivatásunk, hogy a következő nemzedékek felkészítésében vegyünk részt – mondta az ünnepi szenátusi ülést megnyitó köszöntőjében dr. Baranyi Péter Zoltán rektor, kihangsúlyozva: a fiatal szakembereket a jelen és a jövő kihívásaira egyaránt késszé kell tenni. Beszédében köszönetet mondott az oktató-kutató munkatársaknak, mivel „ők adják át a jelen tudását és a gondolkodás képességét”.


Széles Sándor, Győr-Moson-Sopron megyei főispán beszédében kiemelte: a jelenlegi helyzetben különösen fontos tisztában lenni a valós lelki, szellemi értékeinkkel. – A tüzet, ha kicsi, az erős szél azonnal kioltja, a nagy tüzet még jobban megerősíti. A terhek alatt csak a kis hit semmisül meg!


TISZTELETBELI DOKTOROK


A Széchenyi István Egyetem tiszteletbeli doktori címmel köszönte meg dr. Miszlivetz Ferenc tevékenységét. A méltatás szerint a „professzor több évtizedes szakmai, kutatói munkáját, amelyet a térségi felsőoktatás fejlesztése, az intézmények közötti együttműködés erősítése, a tudományos teljesítmény láthatóvá tétele érdekében fejtett ki, egyetemünk kiemelten elismeri. A tudományterületek együttműködését szorgalmazó, szervező, azt ösztönző munkája hatékony és jól alkalmazható példa a kutatónak, oktatóknak, hallgatónak. Mentori, tudományszervezői tevékenysége meghatározó módon járul hozzá a tudományos életút megismertetéséhez. Kiemelkedő tudósi tekintélye értékes alapot jelent a közös munkánkban.” Dr. Veisz Ottó akadémikus, „óvári gazdász” a klímaváltozékonyság kedvezőtlen hatásainak csökkentését elméleti és gyakorlati oldalról megközelítő, az adaptáció lehetőségeit vizsgáló, a növényi rezisztenciát középpontba állító kutatási irány prominens képviselője, aki iskolateremtő tevékenységével jelentősen hozzájárult szakterülete fejlődéséhez. Ezt ismeri el a Széchenyi István Egyetem tiszteletbeli doktori címe.

A Széchenyi István Egyetem és az Universitas-Győr Alapítvány a felsőoktatási intézmény névadójának születési évfordulóján, az akadémiai év kezdetén rendezi a győri felsőoktatás új színeit, törekvéseit jelző Akadémiai Nap ünnepi eseményeit.

A rangos elismerést vehette át dr. Jiří Jaromír Klemeš, a Brnói Műszaki Egyetem professzora, a nemzetközi élvonalban végzett kutatásaiért, kiemelkedő nemzetközi tudományos tevékenységéért, a tudományos eredmények színvonalas publikálását lehetővé tevő nemzetközi szervezet létrehozásáért, a modern technológiák fejlesztéséért, a magyar felsőoktatás elismertetésével kapcsolatos tevékenységéért.


PROFESSOR EMERITUS


A Széchenyi István Egyetem Szenátusa professor emeritus címet adományozott dr. Kukorelli István egyetemi tanárnak, aki meghatározóan sokat tett a győri jogászképzés megindításáért, meggyökeresedéséért, kiteljesedéséért. A hazai jogászképzésben kiemelkedő ELTE oktatójaként, a közéleti-szakmai élet fontos szereplőjeként és helyi, különösen téti, győri és pannonhalmi kötődése miatt is hatékonyan segítette a győri felsőoktatási törekvések megvalósítását. Egyetemünk Alkotmányjogi és Politikatudományi Tanszékének egyetemi tanáraként, a karon működő Parlamenti Kutatások Központjának professzoraként aktívan vesz részt a győri joghallgatók felkészítésében.


Professor emeritus címmel ismerték el dr. Horvát Ferenc főiskolai tanár munkáját, kinek életműve a közlekedési infrastruktúra, különösen a vasúti tervezés, az építés, a fenntartás oktatása, kutatása. Iskolateremtő, nemzetközi tekintélyt szerző oktatóként generációkon átívelő, a szakma elismerését jelentő tevékenységet végzett.


A rangos címet a szenátus dr. Schmidt Rezső György egyetemi tanárnak is odaítélte, aki a növénytudomány oktatásában, tudományos jövőképének alakításában, a Mezőgazdaság- és Élelmiszer-tudományi Kar korábbi dékánjaként az oktatásban, vezetőként a szervezetépítésben, az együttműködés értékeinek kiteljesítésében kiemelkedően eredményes munkát végzett.

Mindhárman átvehették a Széchenyiegyetem szolgálati elismerő oklevelét is, melyben azok részesülnek, akik legalább 25 éven keresztül az egyetem és jogelőd intézményeiben kiváló oktatói, szakmai teljesítményt nyújtottak.


PALMA ACADEMICA


Új a kitüntetések sorában a Palma Academica díj, amely az „Életmű” kiemelt kategóriába tartozó elismerés, amelyben az egyetem érdekében legkiemelkedőbb tevékenységet kifejtő személyek részesülhetnek. Elsőként Várnagy András testnevelőtanár, a Testnevelési és Sportközpont korábbi vezetője vehetett át a díjat. A méltatás szerint „a szerény, mindig a háttérben meghúzódó, fanyar humorú, köztiszteletben álló testnevelő tanár szakmai életútja egybeforrt Győr városával, az egyetemi sporttal, egyetemünkkel. Példaértékű sportszakmai, emberi életútja, az egyetem testnevelési tevékenysége, sportélete eredményes fejlesztése érdekében, a követelménycentrikus testnevelés megszervezéséért végzett több évtizedes, sikeres és következetes munkája mindannyiunk számára érték”.



PRO UNIVERSITATE


Az egyetemi munkatársak – oktatók és nem oktatók –, az egyetemet támogató polgárok, közéleti személyiségek elismerésére szolgál a Pro Universitate Díj, melyet ketten vehettek át. Dr. Fehér Rózsa, az Egészség- és Sporttudományi Kar dékánhelyettese, kórházi osztályvezető-főorvos méltatásában kiemelten szerepelt, hogy „a győri modellként jegyzett, kórház és egyetem között sokoldalúvá vált felsőoktatási együttműködés az 1996-ban alapított Egészségtudományi és Szociális Fakultással indult. A napi felsőoktatási együttműködés szervezője, irányítója két évtizede dr. Fehér Rózsa”.


A díj kuratóriuma a rangos elismerést adományozta Kalmárné dr. Hollósi Erikának, a Győr-Moson-Sopron Megyei Kereskedelmi és Iparkamara titkárának. Neki is köszönhető, hogy a „kamarával való több évtizedes együttműködésünk sokoldalúan színes területeket felvonultató tevékenység, sikertörténet. A közös munka elkötelezett résztvevőjeként, alakítójaként egyetemünk nemzetköziesítése és annak globális láthatósága érdekében kifejtett fáradhatatlan munkáját köszönjük meg a díjjal.”


ÉRDEMES POLGÁR


A Széchenyi István Egyetem Érdemes Polgára kitüntető cím az intézmény érdekében kifejtett kiemelkedő tevékenységet, a folyamatosan közmegbecsüléssel övezett munkát ismeri el. A rangos cím birtokosa lett dr. Csendes Ferenc egyetemi docens, az Idegenynyelvi Oktatási Központ korábbi vezetője, aki a Széchenyi István Egyetem hallgatóinak, oktatóinak, munkatársainak nyelvoktatását hatékonyan, a köz által nagy elismeréssel kísérve szervezte, irányította. Eredményes tevékenységét a követelmények korrekt alkalmazása, a szolgáltató nyelvoktatás megteremtése fémjelzi.

Az Érdemes Polgár címet vehette át dr. Papp Ilona egyetemi docens, a Kautz Gyula Gazdaságtudományi Kar korábbi dékánja, kinek közel négy évtizedes egyetemi életútjában a kiteljesedést jelentette a dékáni feladatok eredményes ellátása. Nemzetköziesítési program, piacképes képzések, tartalmas pályázatok és együttműködési programok, hallgatói tehetséggondozó műhelyek fémjelzik dékánságát. Vezetői munkáját mindig emberközpontúság és pozitív világlátás, a követelmények egyértelműsége határozta meg.


Érdemes Polgár lett Csikorné Horváth Gabriella, az Integritásért Felelős Dr. Ménesi Gergely Dr. Pup Dániel Igazgatóság igazgatója, kinek kapcsán említésre érdemes, hogy a 2020. augusztus 1-jei modellváltás az egyetem pénzügyi tevékenységét, lehetőségeit alapvetően átformálta, dinamizálta. Méltatásában elhangzott, hogy több évtizedes szakmai, együttműködési tapasztalatával, széleskörű kapcsolataival meghatározó és tekintélyes vezető a szakszerű munkavégzésben.

Érdemes Polgárrá vált dr. Ruppert István egyetemi tanár. A győri művészképzés tartalmának kiteljesítése, fejlesztése, a kiváló mesterek Győrbe vonzása meghatározó hazai, nemzetközi műhellyé tette egyetemünk művészeti fakultását, karát. A hatékony és értékes munka központi, vezető és irányító személyisége a közelmúltig Ruppert István professzor, a Művészeti Kar első dékánja volt. Egyéni, orgonaművészi karrierje, életútja értékes és ajánlott példa a tehetség kibontakoztatására, hallgatóink pályaképének formálására.

Dr. Vásárhelyi Zsuzsanna főiskolai docens, a Mérnöktanár Tanszék korábbi tanszékvezetője is Érdemes Polgár elismerésben részesült. Oktató-nevelő munkáját nagy szakmai hozzáértéssel és hivatástudattal végzi. Mai és korábbi hallgatóival való kapcsolata példamutató. A személyes példa erejével és hitelével ad nap, mint nap pozitív élményt hallgatóinak a leendő tanári hivatásukhoz.


CÍMZETES OKTATÓK


A Szenátus címzetes oktatói címet adományozott külső szakembereknek, akik kiemelkedő szakmai tevékenységük mellett hosszabb időn át jelentős mértékben segítették intézményünk oktatási tevékenységét.

Címzetes egyetemi tanári címet vehetett át Moór Gyula, egyetemünk címzetes egyetemi docense, az IKARUS Járműtechnika Kft. főmérnöke, a teljes magyar autóbuszgyártás know how-jának ismerője. Több mint 30 éve oktat és működik együtt egyetemünkkel. Nevéhez fűződik a győri IKARUS Akadémia megszervezése, s a jelenlegi Autóbusztervezési- és gyártási szakmémök képzésünk.

Címzetes egyetemi docens lett dr. Gottlieb László, a Győri Törvényszék tanácselnök bírája, aki „a Munkajog a bírói gyakorlatban” tárgy oktatásában a hallgatók hazai és nemzetközi versenyekre való felkészítésében 2014-től folyamatosan, aktívan és eredményesen vesz részt. Mindig számíthatunk munkájára. Az oktatói munka hallgatói véleményezése körében a hallgatók magasan értékelték lelkiismeretes munkáját, hallgatóbarát módszereit.

Az első ilyen rendezvényt 1994. szeptember 21-én tartották, ez év szeptember 20-án így már huszonkilencedik alkalommal gyűlhetett össze az ünnepelt és ünneplő közönség az egyetemi aulában.

Címzetes egyetemi docens címben részesült Licskai Gergő, az Eranger Tanácsadó és Szolgáltató Kft. ügyvezetője. A Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kar közvetítő, mediáció specializációjában számíthatunk alapos szakértelmére, oktatói munkájára. A mediátor szakember szakirányú továbbképzési szak tantervének kidolgozásában, annak szakmai koordinátori feladatait is ellátja. A szakirányú továbbképzésekben szakértelme biztos hátterét jelenti annak, hogy már a harmadik évfolyam végez közvetítői szakirányú továbbképzéseinken.


Címzetes egyetemi docens lett Molnár Albert, a Pannon-Work Iskolaszövetkezet igazgatósági tagja, a Győr-Moson-Sopron Megyei Kereskedelmi és Iparkamara alelnöke, aki a tizenegy éve indított „Kamara a vállalkozásokért” című választható tantárgy programjának egyik kidolgozójaként, oktatójaként és mentorként meghatározó értékes, kiváló szakmai munkát végez. A hallgatók vállalkozói kompetenciáinak fejlesztése, a vállalkozóvá válás folyamatának motiválása, a piaci ismertek megosztása a kurzus célja. 33 éve az egykori öregdiákunk javaslata alapján az alma mater falai között alakult meg az első győri iskolaszövetkezet, ez a kezdete és az alapja a sokoldalúan színes együttműködésünknek.


Németh József, az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság igazgatója is címzetes egyetemi docens lett, miután 2015 óta elkötelezetten és aktívan, a külső tanszék vezetőjeként, szervezőjeként vesz részt Mezőgazdasági vízgazdálkodási szakunk oktatási munkájában. Irányításával hallgatóink megismerhetik a Szigetköz vízgazdálkodását és élővilágát, monitoring rendszerét, a víztározókat, a csatornarendszereket, a vízerőműveket, a Duna árvízvédelmét és műtárgyait.

Címzetes egyetemi docens elismerésben részesült Csapó Imre, aki a mosonmagyaróvári AQUA Kft. igazgatójaként egy évtizede aktív közreműködője a környezetgazdálkodási agrármérnöki és a mezőgazdasági vízgazdálkodási mérnöki mesterképzéseknek. Szakmai irányításával hallgatóink megismerkedhetnek a korszerű szennyvíztisztítási, biogáztermelési, szolárszárítási, ivóvízkezelési és közműellátási technológiákkal. Az új szakként beindult mezőgazdasági vízgazdálkodási és környezettechnológus alapszaknál is számítunk a részvételére.

Címzetes egyetemi docens lett Simon Attila, a Magyar Külkereskedelmi Bank Nyrt. főosztályvezetője, aki aktív közreműködője az Agrárökonómiai Tanszék oktatási munkájának. Agrár és banki, közgazdasági szaktudásával, széleskörű hazai és nemzetközi tapasztalataival hozzájárul a gyakorlatorientált oktatás színvonalas szervezéséhez. Munkájával sokoldalúan támogatja az Albert Kázmér Mosonmagyaróvár Kar oktatási és kutatási programjának eredményes megvalósulását.

Címzetes mesteroktatói címmel gazdagodott az Audi Hungaria külső tanszékének hat munkatársa: Eigner Péter, Fonyó Tibor, Fülöp Tamás, Pusztai Zsuzsa, Ruzsás Norbert és Szabó Benedek.


DOKTOROK AVATÁSA


A Széchenyi István Egyetem Doktori Iskoláinak az elmúlt időszakban sikeres védést bemutató doktoranduszai megfeleltek azoknak a követelményeknek, amelyekhez az Egyetem doktori szabályzata a PhD doktori fokozat odaítélését köti. A Szenátus ünnepi ülésén a jelöltek a rektori jogarra letett eskü, a doktorrá fogadás után átvették a PhD doktorátus adományozásáról szóló oklevelet.

MULTIDISZCIPLINÁRIS MŰSZAKI TUDOMÁNYI DOKTORI ISKOLA

Pup Dániel (közlekedés- és járműtudományok, summa cum laude – Jármű legyezési dinamikájának identifikációja tesztpálya mérések alapján – témavezető: dr. Bokor József, az MTA rendes tagja, Széchenyi István Egyetem és dr. Szabó Zoltán DSc egyetemi tanár, Széchenyi István Egyetem),


Kovács Ákos (informatikai tudományok, summa cum laude – Felhő alapú infrastruktúrák kiegészítő szolgáltatásainak vizsgálata – témavezető: dr. Lencse Gábor PhD egyetemi tanár, Széchenyi István Egyetem),

Prukner Péter (informatikai tudományok, summa cum laude – Új típusú antennatervezési módszerek és méréstechnikai eljárások – témavezető: dr. Kuczmann Miklós DSc egyetemi tanár, Széchenyi István Egyetem),

Horváth Krisztián (közlekedés- és járműtudományok, summa cum laude – Nemlineáris állapotbecslési módszerek aszinkron gép szögsebesség-érzékelő nélküli mezőorientált szabályozásához – témavezető: dr. Fodor Dénes PhD egyetemi tanár, Széchenyi István Egyetem, dr. Szénásy István PhD egyetemi docens, Széchenyi István Egyetem).

REGIONÁLIS- ÉS GAZDASÁGTUDOMÁNYI DOKTORI ISKOLA

Kupa Krisztina (gazdálkodás- és szervezéstudományok, cum laude – Team development and leadership in virtual teams – témavezető: dr. Komlósi László Imre egyetemi tanár, Széchenyi István Egyetem),

Szerdahelyi Miklós János (gazdálkodás- és szervezéstudományok, summa cum laude – Heroes, Highly Effective People and Self-directed Learners at the Workplace: Developing and Measuring Positive Organizational Behavior Resources – témavezető: dr. Komlósi László Imre, egyetemi tanár, Széchenyi István Egyetem, dr. Ted A. Paterson, Oregon State University, egyetemi docens),

Darabos Katalin (gazdálkodás- és szervezéstudományok, cum laude, Passing on the torch: understanding the predecessors' mind patterns – témavezető: dr. Baracskai Zoltán egyetemi tanár, dr. Dörfler Viktor University of Strathclyde, egyetemi docens),

Saitova Elza (gazdálkodás- és szervezéstudományok, summa cum laude – Challenges to women’s leadership in business organizations in Japan – témavezető: dr. Di Mauro Carmela, University of Catania, egyetemi docens),

Krankovits Melinda (regionális tudományok, summa cum laude – A távoktatás regionális jellemzői és fejlődésének szerepe a tudásátadásban – a Széchenyi István Egyetem példáján – témavezető: Szörényiné prof. dr. Kukorelli Irén DSc, professor emerita, Széchenyi István Egyetem),

Szennay Áron (regionális tudományok,, summa cum laude – A magyarországi üzleti szervezetek környezeti teljesítménye, különös tekintettel a kis- és középvállalkozásokra – témavezető: dr. habil. Szigeti Cecília PhD, tudományos főmunkatárs, Budapesti Gazdasági Egyetem),

Kupi Marcell (regionális tudományok, summa cum laude – A digitális turizmus területi eltérései a V4 országokban – témavezető: Ivancsóné dr. Horváth Zsuzsanna PhD, egyetemi docens, Széchenyi István Egyetem).

WITTMANN ANTAL NÖVÉNY-, ÁLLATÉS ÉLELMISZERTUDOMÁNYI MULTIDISZCIPLINÁRIS DOKTORI ISKOLA

Tóth Tamás (állattenyésztési tudományok, cum laude – A treonin előállítás melléktermékének felhasználása a tejelő tehenek takarmányozásában – témavezető: †Prof. dr. Schmidt János MHAS, Széchenyi István Egyetem, dr. Tóth Tamás PhD, kutatóprofesszor, Széchenyi István Egyetem),

Tóth Endre Andor (növénytermesztési és kertészeti tudományok, summa cum laude – Cink lombtrágyázás hatása a kukorica – Zea mays L. – főbb értékmérő tulajdonságaira, azonos kálium alaptrágyázás mellett – témavezető: dr. Kalocsai Renátó PhD, tanszékvezető egyetemi docens, Széchenyi István Egyetem).


DR. HEGEDŰS GYULA TUDOMÁNYOS ÖSZTÖNDÍJ


A Széchenyi-egyetem legtehetségesebb, legrátermettebb, 45 év alatti életkorú oktatóit, kutatóit segíti a „Dr. Hegedűs Gyula Tudományos Ösztöndíj”. Az Universitas-Győr Alapítvány 2007-ben alapított, évente adományozott ösztöndíját idén dr. Tóth Árpád egyetemi adjunktus, a Járműipari Kutatóközpont pénzügyi vezetője vehette át. „Tudományos teljesítménye, az oktatásban átadott naprakész elméleti ismertetek ipari környezetben, a Járműipari Kutatóközpont gazdasági vezetőjeként hitelesített, gyakorlati értékek. Korrekt tudásátadása, barátságos hozzáállása meghatározó munkájához. Eddigi eredményeit, szakmai terveinek megalapozottságát, életútjának kiteljesítését támogatja az alapító főigazgatónkról, dr. Hegedűs Gyuláról elnevezett Tudományos Ösztöndíj adományozása”.


ELISMERŐ OKLEVELEK


Az Irányító Testületi Elismerő Oklevél arany fokozatában a következők részesültek:

Csémy Katalin, az Audi Hungaria Külső Tanszékének operatív vezetője, aki kreatív szervezőként új laborgyakorlatokkal gyarapította az Audi Hungaria külső tanszékének oktatási kínálatát, tartalmában és minőségében is tovább fejlesztve az eddigi jó gyakorlatokat. Az általa megvalósított egyablakos kommunikáció meggyorsította és könnyebbé tette a két szervezet közötti együttműködést. Munkájának és elkötelezettségének eredménye, hogy a munkatársak számára presztízzsé vált oktatónak lenni a külső tanszéken.

Dr. Keller Veronika, a Kautz Gyula Gazdaságtudományi Kar egyetemi docense, kinek közel két évtizedes egyetemi életútja a tehetség, a szorgalom, az együtt dolgozás értékes példája. Sikeres oktatási tevékenysége a marketing több területéhez kötődik, s tanári közreműködésével sok széchenyis hallgató mérhette meg eredményesen tudását a különböző témaspecifikus versenyeken. Munkájában és teherbírásában nem ismer akadályokat, teszi ezt lelkiismeretesen és magas precizitással.

Varga Klaudia, az Uni-Famulus Kft. ügyvezetője, aki már a tanulmányai alatt is rendkívül aktív közösségi életet élt, a kari HÖK-elnöki, majd az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat alelnöki funkcióját töltötte be. A Pályázati Irodában a különböző pályázatok előkészítése és felügyelete volt a munkája. Jelenleg az Uni-Famulus Kft ügyvezetője, ahol feladatai közé tartozik az egyetemi épületek üzemeltetésének koordinálása, a portaszolgálat, az intézményi takarítás, a külterületi gondozás szervezése, ellenőrzése.

Dr. Konczosné dr. Szombathelyi Márta, a Kautz Gyula Gazdaságtudományi Kar egyetemi tanára, az Egyetemi Tudományos Diákköri Tanács elnöke, egyetemünk tehetséggondozó műhelyeinek koordinátora, a tevékenység meghatározó irányítója. Oktatói tevékenysége mellett az egyetemünkön tanuló fiatalokat a tehetségüket fejlesztő lehetőségek sora várja. Aki a győri egyetemre jön tanulni, biztos lehet abban, hogy odafigyelést, szakértelmet, inspiráló miliőt és tudományos-szakmai kapcsolati hálót talál céljai megvalósítására, tehetsége kibontakoztatására.

Dr. Rácz Rita, aki a Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kar titkárságának vezető munkatársaként, óraadó tanárként a kar közösségét és vezetőinek munkáját szolgálja, menedzseli. Szokásos feladatkörén felül az előző tanévben kiemelkedő szerepet vállalt a „J” épület felújítási munkáinak koordinációjában. Türelme, nyugodtsága, korrektsége, kiegyensúlyozott egyénisége a kar általánosan elfogadott és tisztelt kollégájává tették.


Gulyás Lászlóné, a Pénzügyi és Számviteli Igazgatóság ügyintézője, aki munkáját pontosan, lelkiismeretesen látja el. Szorgalmas, segítőkész munkatársunk. Tekintélyét korrekt hozzáállásával, precízségével vívta ki.

Orbánné Persa Krisztina, felsőoktatási és hallgatói információs rendszerekért felelős kancellári megbízott. A hallgatói információs rendszerek szakszerű meghonosítása, a fejlesztési irányok és módok meghatározása tevékenységének fontos területe és értéke. Az együttműködésre alapozott, felhasználóbarát szolgáltatások közmegelégedettségünkre működnek. Nagy munkabírású, távlatokban gondolkodó szakemberként alakítja életünk, munkánk, a tanulmányok informatikai információs rendszerét.


Csábi Béla, az Egyetemi Informatikai Központ vezetője, kinek az informatikai rendszerünk folyamatos működtetése, fejlesztése életútjának meghatározóan értékes tevékenysége. A háttért szervezi, irányítja, s hozzájárul eredményes működésünkhöz. Napi együttműködési gyakorlatával, hasznos tanácsaival vívta ki mindannyiunk elismerését.


Pákozdi Magdolna, a Szent-Györgyi Albert Egészségügyi és Szociális Szakgimnázium és Szakközépiskola igazgatója, kinek több évtizedes, kiemelkedően eredményes szaktanári, intézményvezetői munkája életútját meghatározóan alakító érték. Az együtt dolgozás, a tanári kollektíva motiváló vezetése folyamatos eredmény.

Vargáné Frank Krisztina, az Öveges Kálmán Gyakorló Általános Iskola igazgatóhelyetteseként, a német választott műveltségterület szakvezetőjeként meghatározóan sikeres munkát végzett. Eredményes pedagógiai munkáját a hálás tanítványok, a szülők szeretete, elismerése jelzi.


PRO EDUCATIONE DÍJ


Ablonczyné dr. Mihályka Lívia, az Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Kar egyetemi tanára Pro Educatione Díjat vehetett át az angol, a német és az olasz szaknyelvi oktatás meghonosításában, kiteljesítésében meghatározó munkájáért. Interkulturális szemléletű és tartalmú szaktárgyai a nemzetköziesírést szolgálják. Kari és tanszékvezetőként a Regionális- és Gazdaságtudományi Doktori Iskola törzstagjaként, oktatásszervezőként jelentős mértékben gazdagította az egyetem értékeit.


Pro Educatione Díjban részesült dr. Lakatos István, az Audi Hungaria Járműmérnöki Kar egyetemi tanára. Sokrétű oktatási, oktatásszervezői feladatot lát el egyetemünkön, aktívan részt vesz a Multidiszciplináris Műszaki Tudományi Doktori Iskola munkájában is. Jelentős a publikációs, a vendégprofesszori és a szakma-közéleti tevékenysége. A Győr-Moson-Sopron Megyei Kereskedelmi és Iparkamara alelnökeként az Oktatási és Szakképzési Bizottság elnöke.

Dr. Szép János, az Építész-, Építő- és Közlekedésmérnöki Kar egyetemi docense ugyancsak Pro Educatione Díjat kapott, mert oktatási dékánhelyettesként kiválóan fogja össze a kar képzéseit, koordinálja azok fejlesztéseit. Rendkívül sokat tett azért, hogy egyetemünkön elindulhasson az első kettős diplomát adó, építőmérnök képzés egy kínai egyetemmel közösen. Részese volt egy iráni egyetemmel közösen megvalósuló részképzés kidolgozásának, elindította az építőmérnök képzés ABET akkreditációját.


KIVÁLÓ MENTOR


Vámos Ottília Mária egyetemi tanársegéd, az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kar oktatója – kinek munkájában a hallgatók tanulmányi tevékenységének támogatása és a mentális háttér fejlesztése együtt, több színtéren, sikeresen valósul meg – Kiváló Mentor díjban részesült.


PRO SCIENTIA ARRABONIENSIS DÍJ


A kimagasló tudományos vagy művészeti tevékenységért, az értékes, kiemelkedő eredmény és tevékenység elismeréséért hozta létre egyetemünk a Pro Scientia Arraboniensis Díjat. Az első adományozottak között szerepel a Hidas Frigyes-díjas Szabó Ferenc, a Művészeti Kar művésztanára, a Győr Symphonic Band karmestere. Az együttes a győri és magyarországi fellépések, valamint az ausztriai, belgiumi, cseh és holland turnék mellett rendszeres szereplője nemzetközi meghívásos mesterkurzusoknak, azon belül természetesen az egyetemünkön alapított Hidas Frigyes Nemzetközi Fúvószenekari Karmesterkurzusnak. A zenekar esztétikai szemléletének értékeit a közönség és a csapat mai és egykori, visszajáró tagjainak elismerő értékelése, az erős kapcsolati tőke is jelzi.


Pro Scientia Arraboniensis Díjban részesült dr. Ménesi Gergely, a Művészeti Kar egyetemi docense, a Győri Egyetemi Zenekar karmestere. A zenei szakokon tanuló hallgatóinknak a zenekari gyakorlat mellett egy zeneművészeti közösségi világot, esztétikai szemléletmódot, együttdolgozási technikákat és élményeket ad a napi gyakorlattá vált csapatmunka. A zenekar a győri, a hazai, az ausztriai, a szlovákiai koncertjein a rendszeres, közönség előtti szereplés értékeit állítja középpontba, s teszi a zenekari tagok életének részévé.


Dr. Fullér Róbert, a Gépészmérnöki, Informatikai és Villamosmérnöki Kar egyetemi tanára, „Magyarország és a nemzetközi kutatási élet kiemelkedő személyisége” szintén Pro Scientia Arraboniensis Díjat vehetett át. A világ tudományos hivatkozási adatai alapján a legfelső, legerősebb hatású kutatói 2 százalékának, a Stanford-listának a tagja. Fő tudományos területe a számítási intelligencia kutatása, elsődlegesen a fuzzy rendszerek elméletének vizsgálata, fejlesztése és a fuzzy rendszerek alkalmazása.


KIVÁLÓ MUNKATÁRSAK


A Széchenyi István Egyetem vezetése Kiváló Munkatárs cím adományozásával ismeri el a valamely támogató szakterületen kimagasló, kiemelkedően eredményes teljesítményt nyújtó kollégák tevékenységét. A következő személyek részesültek az elismerésben:

Wandraschekné Jakab Erzsébet, aki közel negyedszázada az egyetem, ezen belül a Felnőttképzési Központ elkötelezett, derűs életszemléletű, segítőkész és precíz munkatársa. Munkaévei alatt oktatásszervezőként a levelező alap- és mesterszakok, a szakirányú továbbképzési szakok hallgatóinak, oktatóinak tanulmányi ügyeit intézte felelősen, empatikusan. A hallgatókkal és oktatókkal kimagaslóan jó kapcsolatot ápol, munkájára, feladatellátására sok elismerő visszajelzés érkezik minden félévben.


Véber Eszter az oktatás, a tanszéki pályázatok adminisztrációját, adatolását kiválóan végzi. A szakmai gyakorlatok koordinátoraként a vállalati és a külső intézményi partnerekkel tart folyamatos kapcsolatot. Munkája iránt rendkívül igényes, precíz, megbízható, a vezetői és a kollégái által elismert munkatárs a Bölcsészettudományi és Humánerőforrás-fejlesztési Tanszéken.

Nits Lászlóné, a Szociális Tanulmányok és Szociológia Tanszék munkatársa és óraadója, aki több mint két évtizede összetett, sokoldalú és értékes szakmai tudásával járul hozzá a tanszék és az Apáczai-kar működéséhez, fejlesztéséhez. Feladatait sokrétű szakmai képesítése és kiváló egyéni kompetenciái révén önállóan, pontosan, lelkiismeretesen, kiemelkedő minőségben végzi.


Mosonyiné Szalai Judit, a Közlekedési Tanszék munkatársa a rábízott feladatokat mindig mintaszerűen oldja meg. Munkájára igényes, a határidőket betartja, s erre a kollégákat is figyelmezteti. Előre gondolkodva, vezetői utasítás nélkül kezdeményezi a tanszéki adminisztrációhoz kapcsolódó tennivalók ellátását.

Peterka Mária Margit, a Járműipari Kutatóközpont gazdasági munkatársa, kinek negyedszázados egyetemi életútját a műszaki területek, a Practing Alapítvány, az Anyagtudomány és Technológia Tanszék, a Járműipari Regionális Egyetemi Tudásközpont, Katona József a Járműipari Kutatóközpont ügyviteli feladatainak szakszerű megoldása fémjelzi. A Járműipari Kutatóközpont az MTA Számítástechnikai és Automatizálási Kutatóintézettel együttműködve Magyarország egyik legmeghatározóbb kutatóhelye, ahol az autonóm járművek, az elektromobilitás és az ipar 4.0 területeken elért eredmények nemzetközi szinten is öregbítették egyetemünk hírnevét. Díjazottunk munkáját kollégái, a gyakornokhallgatók, a hallgatói versenycsapatok, a kapcsolódó szervezeti egységek munkatársai messzemenően elismerik.


Dr. Simon József immáron három évtizede a Testnevelési és Sportközpont testnevelő tanára, az egyetemi női kézilabdacsapat edzője, a kollégiumok egykori igazgatója. Vezetésével a kézilabdás lányok a Nemzeti Bajnokság második osztályában aranyérmet, a Magyar Egyetemi Főiskolai Bajnokságon bajnoki címet szereztek. Szervezi, koordinálja az egyetemi sporttartalmú, diploma utáni szakképzéseket.


Vaszari Istvánné, a Nemzetközi és Alkalmazott Közgazdaságtan Tanszék ügyviteli munkatársa, kinek három és fél évtizedes egyetemi életútja a szorgalmas, pontos munkavégzésről szól. Feladatait mindig az elvárt gondossággal, határidőre teljesítette. Segítőkészsége, korrekt együttműködése elismertséget szerzett számára a kollégák, a hallgatók körében.

Kocsis Józsefné közel három és fél évtizede aktív, megbízható gazdasági munkatársa az Egyetemi Könyvtár és Levéltárnak. Mindenkivel kedves, segítőkész, mindig lehet rá számítani. Sokat tesz a könyvtár és közvetlen munkakörnyezete tisztaságáért, hogy az otthonosabb, barátságosabb legyen.

Vasas Dávid, a Víz- és Környezettudományi Tanszék laboránsa pontos, precíz, kiváló munkaerő, aki teljes elméleti és gyakorlati tudását a tanszék, az egyetem szolgálatába állítja. Önálló gondolkodás, hatékony munkát eredményező időbeosztás és kiváló szervezőkészség jellemzi. Szerény, jóindulatú, kimagasló szorgalmú kolléga.


EGYETEMI KÖZÖSSÉGÉRT DÍJ


Mészáros Márta, a Nemzetközi Programok Központjának osztályvezetője kapta idén az Egyetemi Közösségért Díjat. A Nemzetközi Programok Központ Mobilitási és Ösztöndíj Osztálya felügyeli az intézményünkbe ösztöndíjjal érkező teljes idős képzési programokon részt vevő hallgatók jelentkezési folyamatát, intézményi koordinátorként a diplomaszerzésig kíséri végig a hallgatók egyetemi életútját. A teljes idős képzések közé tartozik a Stipendium Hungaricum Ösztöndíjprogram, az Ösztöndíjprogram Keresztény Fiataloknak, a Stipendium Hungaricum Sport Ösztöndíjprogram és a Diaszpóra Felsőoktatási Ösztöndíj program.



HALLGATÓBARÁT EGYETEMÉRT DÍJ


Kaufer Tiborné, a Tanulmányi Osztály munkatársa vehette át a Hallgatóbarát Egyetemért Díjat. „Kati néni” meghatározó személyiség a hozzá tartozó hallgatók körében. Készségesen és korrekten végzi, tanácsival sokoldalúan segíti hallgatóink tanulmányi ügyeinek intézését. Barátságos, derűs stílusával, a munkájában megjelenő humorával lett elismert, közkedvelt kollégái és a hallgatók körében.



SZOLGÁLATI ELISMERŐ OKLEVÉL


A Széchenyi István Egyetem Szolgálati Elismerő Oklevelét vehette át Katona József gépkocsivezető és úti marsall, szállítási koordinátor – aki 51 esztendeje egyetemünk munkatársa. Nagy szerepe volt, van az utazás kultúrájának helyi megalapozásában, alakításában. Generációkon átívelő lelkes és szakszerű, előzékeny és szolgálatkész, eredményekben gazdag tevékenységében alapelv a korrektség, a szolgálat. Következetes munkavégzése, életútja tekintélyt jelentett, jelent számára.


Dr. Bali-Papp Ágnes Jolán, az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kar egyetemi tanára jelentős tudományos, szakmai szervezetek tisztségviselője, tagja. Szakterülete az állattudomány, a biotechnológia, a gazdasági állatok szaporodásbiológiája, illetve a molekuláris genetika. Oktatóként és kutatóként széleskörű nemzetközi kapcsolatai határozzák meg egyetemi tevékenységét. Értékes munkáját a Széchenyi István Egyetem Szolgálati Elismerő Oklevél adományozásával ismerték el.

Ezt az elismerést vehette át Kern Istvánné Erika, az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kar tanulmányi ügyintézője is, aki 40 éven keresztül, különböző adminisztratív beosztásokban volt a kar alkalmazottja. Lelkiismeretes munkájával, kedvességével, segítőkészségével kivívta mind a munkatársak, mind a hallgatók tiszteletét. Munkája során igazi csapatjátékos volt, akivel kolléganői szerény, visszafogott és nyugodt természete miatt is szerettek együtt dolgozni.


NYUGDÍJASOK KÖSZÖNTÉSE


Dr. Szakál Gyulának 35 éves, sokszínű és sikeres oktatói tevékenysége mellett számos hiánypótló gazdaságtörténeti műve jelent meg. Szerkesztője volt a Győri Tanulmányoknak, a Műhely folyóirat szerkesztőségéhez negyed évszázadon keresztül tartozott, nevéhez fűződik a nagy sikerű Monarchia szám is. Legnagyobb hatású művének a 2002-ben megjelent Vállalkozó győri polgárok – Sikeres történeti modellváltás című monográfiája tekinthető.

Dr. Tell Imre három és fél évtizedes oktatási-kutatási területe rendkívül szerteágazó, melybe beletartozik a vállalkozás és a menedzsment, a külkereskedelem, az üzemtan, a termelés és az innovációmenedzsment. Életpályája során konzulensként több száz diplomadolgozat létrejöttét segítette, három PhD hallgató szerzett fokozatot irányítása mellett, egy PhD hallgatónak pedig társ témavezetője volt.

Némethné Varga Márta több mint két évtizeden át dolgozott a mosonmagyaróvári kar Biológiai Rendszerek, Élelmiszeripari Műszaki- és Élelmiszertudományi tanszékein. Számos sikeres pályázat megírásában, sikeres megvalósításában vett részt. Munkáját a szerénység, a precizitás és a határidők pontos betartása jellemezte.

Simonné Patai Eszter Vilma, a Szent-Györgyi Albert Egészségügyi és Szociális Technikum és Szakképző Iskola angol nyelvtanára. A pedagóguspályán eltöltött 34 év alatt kiemelkedő szakmai és pedagógiai munkát végzett a tantárgy oktatásában. Az iskola érdekében folyamatosan vállalt különböző szakmai feladatait hosszú éveken keresztül végezte felelősségteljesen, nagy precizitással.